top of page

Naturopātija,Homeopātija ,tautas dziedniecība un citādas alternatīvās metodes.

 

 

 

 

Kāpēc cilvēks sāk meklēt  citus veidus kā atrisināt savas veselības problēmas, pretstatus alopātiskai medicīnai?

Sākumā mēs visi uzticamies ārstiem, dzeram tās zāles ko viņi mums izraksta, veicam ķirurģiskas manipulācijas, ja viņi tā iesaka..Kurā brīdi tad mēs kļūstam par tiem ''muļķīšiem'' ,kas sāk ticēt alternatīvajām metodēm? Varbūt tas notiek tanī brīdī, kad mums ir apnīk slimot, dzīvot sāpēs, dzirdēt frāzes: ''sadzīvojiet ar to ,ja jau jums zāles nepalīdz'', tad ,kad lietojot visu izrakstīto labāk nekļūst , bet drīzāk otrādi, paliek sliktāk, slimība atkārtojas biežāk, nopietnāk utt. Tad daži no mums sev saka: PIETIEK, es vēlos būt vesels. Cilvēki sāk meklēt citas iespējas. Un nevis tāpēc, ka būtu neizglītoti un stulbi, bet tāpēc, ka ieklausāmies sevī.

 Es nemeklēju citas iespējas, jo neuzticējos ārstiem, kā gan es varēju viņiem neticēt būdams bērns, pusaudzis un pat pieaugusi, jo viņiem taču būtu man jāpalīdz, bet gan tāpēc ,ka ar laiku saku viņos vilties. Ja viss zemāk aprakstītais ir tikai placebo ,pašiedvesma vai kā nu vēl kuram labpatīkas to nosaukt, tad kāpēc nedarbojās zāles kuras lietoju, kad biju bērns un man bija absolūti vienalga ,kas tās par zālēm ,ko man deva dzert  vai špricēja, viss ko es gaidīju , bija brīdis ,kad jutīšos labāk. Tāpat arī šodien arī maniem bērniem, balta antibiotiku ripiņa vai homeopātiska ripiņa neko neizsaka, tās ir zāles kuras mamma viņiem dod. Ja viss ir tikai manas un vēl tūkstošiem citu cilvēku iedomas, tad kāpēc mēs atrisinām savas veselības problēmas?..

Manī vēl mīt mans ''iekšējais'' bērns, kas nebeidz uzdot jautājumu, KĀPĒC kaut kas ir tā vai citādi. Man nepietiek ,ka kāds man pasaka, ka tādā un šitādā pētījumā ar teiksim Cercopithecoidea jeb šaurdegunu pērtiķiem, kaut kas strādāja vai nestrādāja. Es parbaudu to uz sevis, vai man tas der vai nē vai es jūtu uzlabojumus. Ja nejūtu tad turpinu meklēt.

Es neatklāšu jaunu ameriku, runājot par šīm pieejām savai veselībai. Gandrīz katrs ,kas ir meklējis veidu kā atrisināt savu veselības problēmu cēloni, nevis tikai apspiest sekas, es domāju, ka ir lasījis, dzirdējis, pamēģinājis kādu no šīm metodēm. Tā kā esam tik dažādi, vienam strādā viena metode, otram cita, trešā vēl kāda savādāka.

 

 

Kaut kā tā ir sanācis, ka dažādos dzīves posmos esmu pabijusi pie dažādiem šīs jomas speciālistiem. Kāds ir pediatrs, kāds LORS, kāds ginekologs pēc specialitātes. 

Irēna Mangale, Pavels Naumovs, Dace Gaile, Inese Jokste, Anna Kaļķe ,Edgars Mednis, Baiba Tereško, Inese Arija Rusule. Ja ne kā homeopātus kādu no viņiem esmu apmeklējusi, tad esmu konsultējusies citos jautājumos. Kādam varbūt šķiet, kāpēc tik garšs saraksts? Tāpēc, ka daļa apmeklēta ļoti sen, vēl kāds bērna dēļ, pie vīriešiem man nepatika risināt sieviešu lietu jautājumus ,un tad vēl lielas rindas , un kur ātrāk tiku tur pieteicos. Kādu nomainīju, jo nesakrita mūsu vispārīgie uzskati vai vina konkrētā metode nedeva gaidītos rezultātus, jo noteiktai potencei  jeb zāļu stiprumam ari ir nozīme ka ari tam vai man piemērots konkrētais preparāts. Katrā dzīves posmā domāju satiku tieši to speciālistu, kuru man bija jāsatiek. Katrs no viņiem izdarīja savu darbu pēc labākās sirdsapziņas. 

Es varētu arī līdzīgu sarkstu izveidot par fizioterapeitiem, osteopatiem, traumatologiem un mugurkaula ķirurgiem..un kopumā par labiem savas sfēras speciālistiem, kas izpildījusi vairāk nekā tikai savu mājas darbu. :)  

Kādreiz par to daudz domāju, kāpēc es, kāpēc man sāp un ar mani tas notiek? Tagad zinu, ja tas nebūtu noticis , es nemeklētu iespējas kā to izlabot, neinteresētos par veselību , veselīgu dzīves veidu, veidiem kā sakārtot sevi visos līmeņos.

Nav pareizāku vai nepareizāku metožu, ja tas mums palīdz. Kādam palīdz viņa ģimenes ārsts, kādam  cits speciālists, kādam jostas rozi noņem dziednieks, kāds dodas pie homeopāta, kāds kļūst par ''roni'' un sāk rūdīties, meditēt, ēst veselīgi un pats tiek galā ar savām problēmām.  Katrs mēs varam ārstēties kā vien vēlamies, jo tas ir mūsu ķermenis. Brīdī ,kad kāds cits noteiks kas notiks ar mūsu ķermeni, mēs atgriezīsimies verdzības laikmetā..

Es esmu izmēģinājusi ļoti daudz dažādas prakses, metodes, izlasījusi ļoti daudz grāmatu, rakstu un pētījumu, lai saprastu ,kā savu tagadējo Es noturēt līdzsvarā. Es nesaku,ka man tas ideāli izdodas, jo esmu tikai cilvēks un mācos dzīvot ,tā lai justos harmoniski. 

Sāku jau ar minēto homeopātiju( kā papildus terapiju, vajadzības gadījumā arī adatu terapija, biorezonanse)jogu, reiki, ci- gun. Ci gun starp citu ir ļoti patīkama darbība ar savu enerģiju, ja nebūtu aizbrauksi mācīties citur būtu to turpinājusi. Dažus tā elementus izmantoju savā ikdienā un iespējams tam atkal pievērsīšos kaut kad nākotnē. Apmeklēju Valda Svirska meditācijas lekcijas. Lai gan viņš pievērsies vienai konkrētai meditācijas metodei pēc Šrī Chinmoj prakses, veids kā viņš pasniedz šīs nodarbības(starp citu , par ziedojumiem tikai) ir patīkams, un kā cilvēks viņš atstāj  ļoti iekšēji līdzsvarota cilvēka iespaidu. Tā kā ,ja kāds vēlas ,ko uzzināt par meditāciju, tad viņš ir viens no tiem cilvēkiem ,ko iesaku. Ir ļoti daudz dažādu citu pasniedzēju, variantu. Pēc katra ieskatiem un uzstādījumiem. Šī pasaule ir liela un citviet pasaulē ir pieejami arī labāki speciālisti..skolotāji..Katra Brīva izvēle.

Ja , nu tomēr nevēlaties iziet no mājas un apmeklēt kādu semināru, kursus vai retrītus, tad patīkama meditācija(lūgšana, piedošana) mājas apstākļiem ir Havajiešu  Ho’oponopono

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tā uz doto brīdi esmu  nonākusi, līdz pēdejā laika labākajam atklājumam Wim Hof- elpošana, rūdīšanās, meditācija. Tā kā tas, priekš manis, ir nesens atklājums, tad nevaru vēl īsti to komentēt. 

Adatu terapija. Ir ļoti sena prakse, kur speciālistam jābūt labām zināšanām par cilvēka iekšējām meridiānam un īstajiem enerģijas punktiem. Ļoti sen bija tāda nepieciešamība apmeklēt šādu speciālistu. Diemžēl, viņš ir devies aizsaulē. ārstam bija milzīga pieredze un zināšanas visādās jomās un man ir patiešām žēl, ka šis speciālists vairs nav. Iespējams ir citi labi šīs jomas  speciālisti(varbūt kāds jauns parādījies), bet kad es meklēju, tad pārējie nedeva gaidītos rezultātus.

Šī pasaule ir tik liela un pilna iespējām, ''skolotājiem'', metodē un vienkārši brīnumiem. Katram pašam vienkārši ir jāsaprot, jāsajūt, kas viņam vislabāk der. Tai nav jābūt vienai lietai, tā var būt vairāku lietu kombinācija. Piemēram ,veselīgi ēst un nodarboties ar jogu, ci gun, wim hof, sportot utt., patiesība, ir pat vēlams. Galvenais nevajag ieslīgt galējībās, ēst tikai veselīgi un domāt tikai par to, vai nodoties garīgam praksēm un aizmirst ,ka esam sociālas būtnes un arī par ķermeni ir jārūpējas un tamlīdzīgi. Lai gan mēs varam visādi nomaskēt , pielabot, apslēpt mūsu ārējo izskatu  galu galā tas kļūs redzams un mēs to sajutīsim. Ar iekšējo pasauli mums jāstrādā vēl vairāk ,lai justos harmoniski. Tāpēc novēlu Jums katram atrast to, kas jums vislabāk der un ieviest to ikdienas dzīvē, lai jūsu dzīves kvalitāte uzlabotos!

UTMFqZPD_400x400.jpg
Bottles of Homeopathy Globules

Ir tik daudz iespēju sākot ar : naturopātiju, homeopātiju, tautas līdzekļiem, ķinas medicīnu, adatu terapiju,ajūrvēdu, reiki, ci gun,  utt. vai kombinējot vairākas šīs metodes. Man iepatikās izlasītais Latvijas homeopatu  asociācijas mājas lapā: ''Cilvēka būtība ir harmoniski eksistēt, iekļaujoties kopējā dabas sistēmā. Tāpat kā daba, arī cilvēka organisms ir vienots veselums, tā ir daudzdimensionāla dinamiska sistēma, kurā vienlaicīgi savstarpēji mijiedarbojas vismaz 3 mums saprotami līmeņi – fiziskais, emocionālais un mentālais. Tie nav atdalāmi un eksistē tikai savstarpējā hierarhiskā sistēmā, izpaužot iedzimtu saprātu uzvedībā, lai uzturētu homeostāzi – kārtību, kas ļauj izdzīvot. Homeopātija akceptē un respektē organisma kā vienota veseluma principu un terapijā uzsver ne tikai fiziskā, bet arī emocionālā un mentālā plāna būtiskumu" .  

Latvijā par homeopatu var kļūt tikai ārsts. Tas nozīmē ,ka viņš ir 6 gauds studējis, pabeidzis rezidentūru un vēl papildus apguvis homeopātiju. Tāpēc es personīgi , uzticos šādu speciālistu ieteikumiem. 

bottom of page